Gaz Maskesi Nerede Satılır ? Gaz Maskesi Satın Al

Gaz maskesi nerede satılır ?

İş güvenliği malzemeleri satan firmalar üzerinden gazmaskesi satın alabilirsiniz.

İnternet üzerinden çeşitli mağzalar üzerinden satın alma durumunuz bulunmakta.Gaz maskesi Fiyatları Ne Kadar ?

Gaz maskeleri 2 çeşitdir.

1) Yarım yüz gaz maskesi;Bu maskeler, ağız burun ve çeneyi kapatarak, havayı temizlerler, maskenin gövdesi sentetik maddeden yapılmıştır.Filtreler kartuş tipi olup filtre etmez duruma geldiğinde değiştirilirler. Filtrelerin seçimi, hangi tür gaz veya toza karşı koruma yapılması isteniyorsa ona uygun filtre seçilir.Yüze iyi oturması için ayarlanabilir ve elastiki bandı olmalıdır.

2) Tam yüz gaz maskesi; Bu maskelerin yapısı yarım yüz maskelere benzer, ek olarak farkları gözleri ve yüzü de korumasıdır.Bu tür maskelerde de kartuş tipi filtreler kullanılır, yine isteğe uygun olarak filtre seçimi yapılmalı, filtreler temiz hava vermez duruma geldiğinde yenisi ile değiştirilmelidir.Yarım yüz gaz maskesi fiyatları : 40 TL - 200 TL Arası ücretle ürünün markalara ve Filtrelerine göre değişmekte.


Tam yüz gaz maskesi fiyatları : 130 TL - 600 TL Arası ücretle markalara ve Filtrelerine göre değişmekte.

Gaz maskesi satın almak için fiyat önemlimidir ?

Evet ürünün üretildiği ülkeye göre ürün kalitesi farklılık gösterir.

Gaz maskesi alırken hangi ülkede üretildiği garanti koşulları ve filtre özelikleri önemlidir.

 Gaz maskesi satın almak için nereyi tavsiye edersiniz ?

İnternet üzerinden araştırma yaparak ihtiyacınız doğrultusunda gaz maskesini nerede ne için ve nekadar süre kullanıcağınızı hangi filtreye ihtiyacınız olacağınızı ürünü satan kurum veya kişiyeden detaylı bilgi alarak almanızı tavsiye ederiz.

Bu ürünlerde geri iade yoktur i dikkatli araştırıp karar verip sonrasında ürünü almalısınız.
Gaz maskesi Hakkında kısa bilgi aşağıda;

Gaz maskesi, insanların zehirli gazlardan ve dumandan etkilenmelerini önlemek için tasarlanmış başlıktır. Yapısında solunan havanın geçtiği kömür filtre, plastikten yapılmış gözlükler ve solunan havanın tekrar dışarı atılmasını sağlayan bir supaptan oluşmaktadır. Kömür filtre maruz kalınma ihtimali olan zehirli gazlara karşı özel kimyasallar ile kaplanabilir. Kimyasal silahların zararlarından korunmak için tasarlanmış gaz maskeleri hava kirliliği ve zehirli gaz ortaya çıkaran yangınlara karşı koruyabilmektedir.

Gaz Maskesi Çeşitli yerlerde ve çoklukla savaşlarda kullanılan zehirli ve boğucu gazlardan korunmak için hazırlanmış maske. Bir kişinin solunum yaparken, havayı süzmek ve zehirli gazı tutmak esasına göre yapılmıştır. Ya başa tamamen giyilen ( lastik ka uçuk, bezden yapılmış) bir maske halinde, yada burun ve ağzı iyice örtecek yarım maske şeklinde olur. Her iki şekilde de, solunum yaparken havadaki gazı süzmeye yarayan bir süzgeci vardır. Bu süzgeç, özel kömürlerle doldurulmak suretiyle düzenlenmiştir. Bir süzgeç için 100 gram kadar kömür yeter bir miktardır (Bir insan, ortalama olarak bir Saatte 600 litre hava Solunumu yapar

Bu gazlı havada da 1 gram kadar klor ya da fosgen gazı bulunur. 1 gram zehirli gaz 10 gram kadar kömürle süzdürülebilir. Bu duruma göre bir süzgeç 10 saat gaz hücumuna dayanabilir.)

Birinci dünya Savaşı sırasında dikin Almanlar tarafından kullanılmağa başlanmış olan zehirli gazlar, daha sonra Mussolini tarafından Habeşistan savaşı sırasında kullanılmıştır. ikinci Dünya Savaşı sırasında kullanılmamıştır. Kullanılması da milletlerarası hukuk kurallarına göre yasaktır. Bugün ancak itfaiyeler ve bazı tehlikeli işlerde çalışanlar tarafından gaz maskesini kullanmayı gerektirecek durumlar meydana gelmektedir.