Gaz Maskesi Fiyatları Ne Kadar ?


Gaz Maskesi Fiyatları Ne Kadar ?

Yarım yüz gaz maskesi fiyatları : 40 TL - 200 TL Arası ücretle ürünün markalara ve Filtrelerine göre değişmekte.Tam yüz gaz maskesi fiyatları : 130 TL - 600 TL Arası ücretle markalara ve Filtrelerine göre değişmekte.


Gaz maskesi satın almak için fiyat önemlimidir ?


Evet ürünün üretildiği ülkeye göre ürün kalitesi farklılık gösterir.


Gaz maskesi alırken hangi ülkede üretildiği garanti koşulları ve filtre özelikleri önemlidir.


 Gaz maskesi satın almak için nereyi tavsiye edersiniz ?


İnternet üzerinden araştırma yaparak ihtiyacınız doğrultusunda gaz maskesini nerede ne için ve nekadar süre kullanıcağınızı hangi filtreye ihtiyacınız olacağınızı ürünü satan kurum veya kişiyeden detaylı bilgi alarak almanızı tavsiye ederiz.


Bu ürünlerde geri iade yoktur i dikkatli araştırıp karar verip sonrasında ürünü almalısınız.

Gaz maskesi nedir?

Gaz maskesi bulunan ortamda insan sağlığına zararlı, çalışma başarımını düşüren gazlara karşı kullanılan bir kişisel koruyucu donanımdır. Risklerin doğru analiz edilmesinin neticesinde belirlenen uygun filtre ile kullanılır.

Gaz maskesi çeşitleri

Tam yüz gaz maskesi ve yarım yüz gaz maskesi olmak üzere 2 çeşit gaz maskesi vardır. Tam yüz maske Kişini gözleri ve başının ön tarafını kaplarken, yarım yüz maskesi sadece ağız ve burun kısımlarını kapatır. Hangi tip maskenin kullanılacağı mutlaka uzman değerlendirmesi neticesinde belirlenmelidir. Tek ve çift filtreli modeller vardır. Her iki maske de ilgili duruma göre özel filtreleri ile kullanıır. Oksijen oranının %20'nin altına düştüğü özel durumlarda oksijen takviyeli solunum sistemleri kullanılır.

Gaz filtresi özellikleri

Gaz filtreleri, koruma sağladıklara gaz grupları, gaz çeşitleri ve koruma seviyelerine göre kodlanır. Örneğin, A2 kodlu filtreler sadece organik gazlara, ABEK1 kodlu filteler organik, inorganik, sulfurlu ve amonyaklı gazlara, CO-P3 tipi filtreler ise karbonmonoksit ile partiküllere karşı koruma sağlar. Her iş ortamında uzman değerlendirmesi neticesinde, belirlenen gaz filtresi kullanılmalıdır. Aşağıdaki tabloda en sık kullanılan gaz filtresi çeşitlerinin kodları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Kod Anlam
A Organik gazlara karşı
B İnorganik gazlara
E Sulfurlu
K Amonyaklı
ABEK Kombine filtre
P1 Partiküllere karşı(3 seviyesi vardır)
ABEK2 P3 Partiküllere karşı 3. seviye koruma sağlayan kombine filtre
ABEK2 HgNo2 Partiküllere karşı 3. seviye ve civa nitrojen oksitlerine karşı koruma sağlayan kombine filtre
CO-P3 Karbonmonoksit ve partiküllere karşı koruma sağlayan filtre

Gaz maskesi nerelerde kullanılır?

Gaz maskeleri boya, otomotiv ve yedek parça üretim, inşaat kaplamaları, laboratuar ortamları başta olmak üzere insan sağlığına zararlı gazların olduğu ortamlarda kullanılır.
ABEK2 Hg NO2 CO-P3 filtre
yarım yüz maske - tek filtreli
ABEk filtre

5. Gaz maskesi fiyatları

Gaz maskeleri ve filtreleri ithal edilen malzemeler olduğundan, lütfen stok ve fiyat bilgisi alınız. En uygun gaz maskesi ve gaz filtresi fiyatları için  Gaz maskesi nerede satılır?