Gaz Maskesi Fiyatları Ne Kadar ?

Gaz maskesi nedir?

Gaz maskesi bulunan ortamda insan sağlığına zararlı, çalışma başarımını düşüren gazlara karşı kullanılan bir kişisel koruyucu donanımdır. Risklerin doğru analiz edilmesinin neticesinde belirlenen uygun filtre ile kullanılır.

Gaz maskesi çeşitleri

Tam yüz gaz maskesi ve yarım yüz gaz maskesi olmak üzere 2 çeşit gaz maskesi vardır. Tam yüz maske Kişini gözleri ve başının ön tarafını kaplarken, yarım yüz maskesi sadece ağız ve burun kısımlarını kapatır. Hangi tip maskenin kullanılacağı mutlaka uzman değerlendirmesi neticesinde belirlenmelidir. Tek ve çift filtreli modeller vardır. Her iki maske de ilgili duruma göre özel filtreleri ile kullanıır. Oksijen oranının %20'nin altına düştüğü özel durumlarda oksijen takviyeli solunum sistemleri kullanılır.

Gaz filtresi özellikleri

Gaz filtreleri, koruma sağladıklara gaz grupları, gaz çeşitleri ve koruma seviyelerine göre kodlanır. Örneğin, A2 kodlu filtreler sadece organik gazlara, ABEK1 kodlu filteler organik, inorganik, sulfurlu ve amonyaklı gazlara, CO-P3 tipi filtreler ise karbonmonoksit ile partiküllere karşı koruma sağlar. Her iş ortamında uzman değerlendirmesi neticesinde, belirlenen gaz filtresi kullanılmalıdır. Aşağıdaki tabloda en sık kullanılan gaz filtresi çeşitlerinin kodları için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Kod Anlam
A Organik gazlara karşı
B İnorganik gazlara
E Sulfurlu
K Amonyaklı
ABEK Kombine filtre
P1 Partiküllere karşı(3 seviyesi vardır)
ABEK2 P3 Partiküllere karşı 3. seviye koruma sağlayan kombine filtre
ABEK2 HgNo2 Partiküllere karşı 3. seviye ve civa nitrojen oksitlerine karşı koruma sağlayan kombine filtre
CO-P3 Karbonmonoksit ve partiküllere karşı koruma sağlayan filtre

Gaz maskesi nerelerde kullanılır?

Gaz maskeleri boya, otomotiv ve yedek parça üretim, inşaat kaplamaları, laboratuar ortamları başta olmak üzere insan sağlığına zararlı gazların olduğu ortamlarda kullanılır.
ABEK2 Hg NO2 CO-P3 filtre
yarım yüz maske - tek filtreli
ABEk filtre

5. Gaz maskesi fiyatları

Gaz maskeleri ve filtreleri ithal edilen malzemeler olduğundan, lütfen stok ve fiyat bilgisi alınız. En uygun gaz maskesi ve gaz filtresi fiyatları için  Gaz maskesi nerede satılır?
 
Gaz Maskesi